برگزاری رویداد I-meet با حضور بیش از ۱۰۰ سرمایه‌گذار

برگزاری رویداد I-meet با حضور بیش از ۱۰۰ سرمایه‌گذار

کارن کراد به عنوان یک سامانه تامین مالی جمعی که استارتاپ‌ها را به سرمایه‌گذاران متصل می‌کند، رویداد I-meet را با هدف شبکه‌سازی سرمایه‌گذارانی که با کارن کراد همکاری دارند، برگزار کرد.

 

به گزارش اکوسیستم، علی عمیدی، مدیر عامل کارن کراد درباره I-meet و اهداف آن گفت: “I-meet در زبان فارسی به معنای دیدار سرمایه‌گذاران است. همانطور که از معنی کلمه پیداست، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و مشاغل مشابه که با پلتفرم کارن کراد همکاری می‌کنند، در این جلسه گرد هم جمع شدند. هدف ما از برگزاری این رویداد، به وجود آوردن اکوسیستمی پویا و توانا است که توسط آن، عبور از شرایط سخت ممکن شود. امروزه شرایط برای کسب و کارها به قدری سخت شده که هیچکس انتهای راهی که شروع کرده را نمی‌داند، پس تنها راه قدم به جلو نهادن و پیشرفت در این مسیر، همکاری تیمی و هماهنگ است. رویداد I-meet با آشنا کردن و شبکه‌سازی سرمایه‌گذارانی که قبل از این رویداد هیچ شناختی نسبت به یکدیگر نداشته‌اند، به دنبال شکل‌ذهی ارتباطات و از همه مهم‌تر سرمایه‌گذاری‌های مشترک است. مجموعه این وصل شدن افراد و شرکت‌های مختلف به یکدیگر موجب فعال‌تر و بزرگ‌تر شدن اکوسیستم می‌شود.”

رویداد موفق، رویداد با برنامه

عمیدی ادامه داد: “بحث ورود سرمایه‌های خرد مردمی و رفع مشکلات سرمایه‌گذاران، از مضامین اصلی رویداد بود. در بحث‌هایی که میان شرکت‌کننده‌های I-meet شکل گرفت، متوجه شدیم که هر شخص ایراد و ضعف متفاوتی در این اکوسیستم پیدا می‌کند. این تفاوت دیدگاه به ما نشان می‌دهد که اگر همه‌ ما در یک رویداد منظم و با برنامه کنار یکدیگر جمع شویم، حل مشکلات و پویایی اکوسیستم توسط خودمان رخ می‌دهد.”

وی در پاسخ به چگونگی فرآیند جمع‌آوری این تعداد سرمایه‌گذار به خبرنگار اکوسیستم گفت: “در اولین رویداد I-meet، ما موفق به گردآوری حدود ۹۰ شرکت سرمایه‌گذاری یا سرمایه‌گذار شخصی شدیم. کارن کراد با تمام این شرکت‌ها در حال همکاری است، برای مثال در برنامه‌های کافه سرمایه که امروزه تبدیل به برند خوبی در رویدادهای نمایشگاهی شده، کارن کراد به عنوان شکل‌دهنده جلسات بین سرمایه‌گذار و استارتاپ‌ها، شرکت می‌کند. جمع کردن این تعداد سرمایه‌گذار و فعال استارتاپی طبیعتا کار سختی بوده اما ما تمام تلاش خود را کردیم که نشان دهیم، در یک نهاد خصوصی و بیرون از دایره ارگان‌های دولتی هم می‌توان دست به چنین کاری زد. جمع شدن این تعداد زیاد از افراد، نشانه اعتماد به کارن کراد است؛ ما سعی و تلاش زیادی کرده‌ایم و امروز خرسندیم که دیگران به این باور رسیده‌اند که تمامی تلاش‌های ما برای این اکوسیستم و به نفع تک تک افراد این خانواده است.”

 

باید از نفر سوم چشم‌پوشی کرد

مدیر عامل کارن کراد از نقش خود و دیگران در اکوسیستم گفت: “به دور از هر شوآفی، ما دنبال این خروجی هستیم که نقش سازنده و مثبت کارن کراد را در حد توان خود و به صورت ملموس مشاهده کنیم. ما نه در روند قانون‌گذاری نقشی داریم و نه در اجرای آن، اما با ادامه دادن مطالبه‌گری باید به این اجماع برسیم که بعضا با فاصله گرفتن از دولت و مجلس و نهادهای دیگر، روند کار موفق‌تر جلو می‌رود. امروزه ما عادت به نفر سومی کرده‌ایم که دغدغه‌هایش از ما فاصله زیادی گرفته، در حالی که خودمان بیشتر و مفیدتر می‌توانیم به یکدیگر کمک کنیم. شکل‌گیری این اکوسیستم در این بحران تحریم‌ها و روزهای سخت کشور، ضروری است.”

ادامه‌دار بودن رویداد‌ها

عمیدی در پایان سخنان خود گفت: “درحال حاضر ما از یک قسمت شروع به کار کرده‌ایم و با قدم‌های آهسته قصد داریم موضوعات مختلف مورد بحث را توسعه دهیم و امیدواریم که رویداد به رویداد، بهتر ظاهر شویم. در این جلسه از بحث‌های شکل گرفته متوجه شدیم که به خروجی لازم رسیده‌ایم. اکوسیستم ایران نوپا و جدید است، به همین دلیل قصد داریم در جلسات آتی از مشاورهای خبره در عرصه‌های مختلف استفاده کنیم تا به پختگی لازم دست یابیم. شاید این جلسه با حضور سرمایه‌گذاران موفق بوده باشد اما برای نتیجه گرفتن باید جلسات متوالی با حضور شرکت‌های بزرگ، استارتاپ‌ها در سطح‌های مختلف و نهادهای ناظر دولتی برگزار شود.”


ad