چیزی شبیه جهالت

چیزی شبیه جهالت

چیزی شبیه جهالت

 

شنیده شده است(که امیدواریم راست نباشد)، وزیری افاضات فرموده که مردم ما پر مصرف هستند و باید مثل مردم کشور چین روزی یک وعده غذا مصرف کنند(نقل به مضمون)

دیگر برای ما عجیب نیست که هرکس هرآنچه دلش می خواهد می گوید اما نکته بسیار عجیب این است از کسانی حرف هایی می شنوی که آنها در در طبقه بندی عاقلان قرار داده بودی.

بگذارید موضوع را باز کنیم:

اول اینکه:

  •  مردم چین کم کم دارند در زمره مردمان ثروتمند جهان قرار می گیرند و این چیزی نیست جز سیاستگذاری های درست، مبارزه قاطع با فساد و اینکه در آن کشور یک و نیم میلیارد نفری حرف مفت زدن جرم محسوب می شود.
  • حتی اگر بقول وزیر آن ها یک وعده غذا بخورند (که اینطور نیست)، آیا نباید کشور های پیشرفته را الگو قرارداد.
  • حتی در همین چین هم تقریبا تمامی شاخص های سلامتی در حال بهبود هستند. شاخص هایی مانند افزایش قد، طول عمر، رفع ضعف بینایی، کاهش ریزش مو، پسیدگی کمتر دندان ها و.......

ودوم:

  • فرض که مردم ما پر مصرف باشند!! سیاستهای شما چیست. به حوزه های تخصصی کاری نداریم همین حوزه نیرو را در نظر بگیریم، برنامه و اقدامات شما برای تلفات برق در حریان خطوط انتقال چه بوده؟ اقدامات بهسازی و نوسازی نیرو گاهها چه بوده؟ بدهی به پیمانکاران به کجا انجامید؟ برق نیروگاه اتمی چه شد ؟ و................

آقای وزیر محترم شما را در زمره مسئولینی می دانستیم که کم و بیش عاقلانه می نمودید، چه شد که فراتر از چارچوب های کاری و حرفه اینگونه فرمودید بر ما پوشیده است ولی ای کاش حداقل بعد از رفع مشکلات زیر موجوعه خود به رفع سایر مشکلات و ارئه راه حل مبادرت می نمودید.

 

الله اعلم باصواب


ad