مطالعه مغز نهایت دانش بشریت-افتتاح پردیس مغز

مطالعه مغز نهایت دانش بشریت-افتتاح پردیس مغز

ه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ قطرات باران هوای دل انگیزی را ایجاد کرده است. باغ کتاب مملوء از جمعیت است. کودک، نوجوان، میان سال و پیر از هر قشری را می توان دید. عصر 8 اسفندماه 97 است.  

امروز این مجموعه علاوه بر مخاطبان همیشگی خود میزبان اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری است تا گشایش پردیس مغز من انجام شود 

مرکزی که به همت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد تا شاهد ارتقاء اگاهی ها نسبت به مغز باشیم.  البته در مراسم افتتاح این مرکز کمال خرازی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در حوزه علوم شناختی، منصور غلامی وزیر علوم و جمعی از مسئولان و فعالان حوزه شناختی نیز حضور داشتند. 

گشایش این مرکز گامی برای افزایش دانش عمومی و آگاهی نسبت به مغز است. پردیس مغز من با وجود بخش های مختلف خود و به کار گیری تجهیزات پیشرفته اموزش عملی از ساختار مغز و عملکرد آن در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد. هر جای این مرکز با تصویری از مغز و توضیحاتی از آن تزیین شده است. البته ماکت سفید رنگ بزرگ مغز در وسط آن توجه هر بیننده ای را جلب می کند. در این مرکز مسئولیت های هر بخش مغز توسط دستگاه ها عملی آموزش داده می شود.

ad