• صفحه اصلی
  • اخبار
  • مشکل انتقال ارز ایرانیان مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری در کشور
مشکل انتقال ارز ایرانیان مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری در کشور

مشکل انتقال ارز ایرانیان مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدحسین فرهنگی درباره راهکارهای سوق نقدینگی به بخش تولید، اظهار داشت: انتشار اوراق مشارکت که در قالب بودجه سالانه، باعث می شود کارهای عمرانی مانند ساخت جاده و بزرگراه پیگیری شود و یکی از  راهکارهای جذب نقدینگی است.  

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، افزود: اینکه باید از سوق نقدینگی به بخش سوداگری جلوگیری شود نکته بسیار مهمی است و باید شرایط برای سرمایه‌گذاری مردم در بخش تولید فراهم شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ظرفیت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بخش معدن، نفت و گاز و کشاورزی وجود دارد و اگر برنامه‌ریزی صحیحی وجود داشته باشد می‌توان حداقل بخشی از نقدینگی را به بخش‌های مذکور هدایت کرد.

فرهنگی ادامه داد: تعدادی از ایرانیان مقیم خارج از کشور مایل به سرمایه‌گذاری در کشور هستند اما برای انتقال ارز به کشور مشکلاتی دارند که باید این مشکلات حل شود با انجام این مهم می‌توان بخشی از نقدینگی مورد نیاز تولید را حل کرد.  

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،درباره بسته جدید ارزی دولت یادآور شد: امیدوارم بسته جدید ارزی دولت عملیاتی شود و اگر ایراداتی دارد مشکلات رفع شود.


ad