حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات از FOOSTART

حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات از FOOSTART

سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین از برگزاری رویداد کارآفرینی فود استارت، در حوزه کاربرد گیاهان دارویی در صنایع غذایی خبر داد و گفت: این رویداد با همکاری پارک علم و فناوری استان، هم‌زمان با هفته جهانی کارآفرینی در استان قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، مرتضی شهامی سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از زیست‌بوم کارآفرینی استان گفت: فرصت حمایت از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و بازارسازی برای آن‌ها ازجمله اقدامات خوب برنامه‌ریزی‌شده در این رویداد، جهت توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان در سطح استان است، پس باید به استارت‌آپ‌ها فرصت داد تا ایده خود را برای مدت و سقفی محدود به آزمون بگذارند.

سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام این خبر گفت: نوآوری عامل پیشرفت کشورهای توسعه‌یافته و عامل حسرت کشورهای درحال‌توسعه است. امروزه فناوری نقشی اساسی در بهبود زندگی مردم ایفا می‌کند، لذا استفاده از نظریات و تخصص جامعه نخبگان دانشگاهی و صنعتی، برای برنامه‌ریزی جهت تقویت چرخه صنعت و تولیدات در زمینه‌های مختلف علوم، مهندسی و به‌کارگیری یافته‌های جدید جهت بومی‌سازی و به‌کارگیری فنّاوری‌های نوین، یک نیاز مهم است.

شهامی با اشاره به توانمندی‌های استان قزوین در حوزه گیاهان دارویی، خاطرنشان کرد: برگزاری رویداد کارآفرینی فود استارت توسط شتاب‌دهنده هوشمند سلامت، فرصتی مناسب برای جمع‌آوری و ارزیابی ایده‌هایی در حوزه استفاده گیاهان دارویی در صنایع غذایی و حمایت از ایده‌های منتخب است.

لازم به ذکر است افراد شرکت‌کننده به‌صورت گروه‌های حداکثر چهارنفری می‌توانند تا تاریخ 20 آبان ماه با ارائه مستندات طرح و ایده خود در سایت اینترنتی این رویداد به نشانی www.foodstart.ir ثبت‌نام ‌کنند و تیم‌های برنده نیز ضمن دریافت جوایز ارزنده این رویداد، به‌صورت مستقیم به دوره پیش شتاب‌دهی شتاب‌دهنده هوشمند سلامت وارد می‌شوند.

 

 

ad