• صفحه اصلی
  • اخبار
  • حضور فعال جوانان در استارت‌آپ‌ها، یک سرمایه کم‌نظیر است
حضور فعال جوانان در استارت‌آپ‌ها، یک سرمایه کم‌نظیر است

حضور فعال جوانان در استارت‌آپ‌ها، یک سرمایه کم‌نظیر است

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور فعال جوانان در استارت‌آپ‌ها، از این مهم به‌عنوان یک سرمایه کم‌نظیر یاد کرد. «محمد سلطانی فر» سه‌شنبه ‌شب در حاشیه بازدید از بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ، حضور جوانان و نوجوانان در این رویداد بزرگ را چشمگیر و خلاقانه عنوان کرد و حمایت از این نوع فعالیت‌ها در عرصه اطلاع‌رسانی و تبلیغات را مورد تاکید قرار داد .

او به فعالیت‌های وزارت ارشاد در راستای نظارت بر محتوای سایت‌ها و اپلیکیشن‌های موبایلی در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: یکی از اقدامات مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نظارت بر محتوای فضای مجازی است که این روند در این مرکز در حال اقدام جدی است.

سلطانی فر در ادامه سخنان خود شناسنامه‌دار کردن محتواها در فضای مجازی به‌منظور برقراری امنیت در این بخش را از دیگر اقدامات مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال برشمرد و افزود: این رویکرد با دو ابزار «ارایه لوگوی رسانه به سایت‌ها در فضای مجازی و ارایه کد شامد به اپلیکیشن‌های موبایلی» دنبال می‌شود.

معاون وزیر ارشاد تصریح کرد: ارایه لوگوی رسانه به سایت‌ها در فضای مجازی بیانگر بررسی محتوا، مجوز فعالیت و مدت اعتبار این مجوز است.

در ادامه این بازدید چندساعته، سلطانی فر با برخی فعالان فضای مجازی، مدیران استارت‌آپ‌ها و اپلیکیشن‌های کاربردی در حوزه تبلیغات و رسانه به گفت‌وگو پرداخت.

وی از حضور فعالانه و خلاقانه جوانان و نوجوانان در عرصه فضای مجازی ابراز خرسندی کرد و بر تداوم این روند تا دستیابی به پیشرفت‌های نوین در فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال تاکید کرد.

نمایشگاه الکامپ بزرگ‌ترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور است که همه‌ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست‌اندرکاران این حوزه و مخاطبان آن‌ها در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای این صنعت اعم از سخت‌افزار و نرم‌افزار به علاقه‌مندان عرضه می‌شود و فرصتی بی‌بدیل برای تبادل‌نظر و مذاکره در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.

دستاوردهای این تعاملات نقطه آغاز بسیاری از همکاری‌های تجاری و تکنولوژیکی میان فعالان حوزه الکترونیک و کامپیوتر است که نقش معنی‌داری در تحرک بخشیدن به این حوزه صنعت و تولیدکنندگان و بازرگانان شاغل در آن ایفا می‌کند. بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ از۶ تا ۹ مردادماه ۹۷ برگزار شد.


ad