جوانترین میلیاردرهای جهان

جوانترین میلیاردرهای جهان

با توجه به وراثت خانوادگی، کسب و کارهای خانوادگی و راه اندازی فناوری، امروز به نظر می رسد میلیاردرهای جوان بیشتری نسبت به هر نقطه ای از تاریخ وجود داشته باشند. بر طبق گفته فوربس، جوانترین میلیاردر جهان تنها 21 ساله است و دهمین جوان ترین 32 ساله است. کایلی جنر بر پایه جوانترین میلیاردر خود ساخته است، عنوانی که مارک زوکربرگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی فیسبوک (FB) در سال 2006 در سن 23 سالگی به دست آورده است. جینردر حال حاضر 20 ساله ، دارای دراییی به ارزش خالص 900 میلیون دلار است.

این فهرست با توجه به ارزش خالص واقعی فوربس در تاریخ 11 ژوئیه 2018 است.


1. الکساندرا آندرسن

الکساندرا آندرسن، متولد سال 1996، جوانترین میلیاردر جهان است که فقط 21 سال دارد. او فرزند یک مهاجر نروژی و دختر یوهان آندرسن جونیور است که مالک Ferd است، یک شرکت سرمایه گذاری نروژی که صندوق های سرمایه گذاری را اداره وبه طور فعال در بورس اوراق بهادار Nordic سرمایه گذاری می کند و دارای سرمایه گذاری خصوصی است. در سال 2007 Andresen و خواهر او، Katharina، هر کدام 42.2٪ از سهام مالکیت را دریافت کردند . Andresen دارای ارزش خالص 1.4 میلیارد دلاری است.


2. کاترینا آندرسن

کاترینا آندرسن دومین جوان میلیاردر جهان است، زیرا تنها خواهر او الکساندرا جوان است. Andresen نیز 42.2٪ از سهام مالکیت فرد را به ارث برده است. او 23 سال دارد و ارزش خالص آن 1.4 میلیارد دلار است.


3. Gustav Magnar Witzoe

گوستاو مگنار ویتزو دارای نزدیک به نیمی ازسهام Salma ASA، یکی از بزرگترین تولید کنندگان سالمون در جهان است. سالمر به صنعتی شدن کشاورزی سالمون در نروژ کمک کرد. این سهام به او در سال 2013 توسط پدرش، گوستاو مگار ارشد، که این شرکت را در سال 1991 تاسیس کرد،  داده شد. از آنجا که ویتزو پدر هنوز این شرکت را اداره می کند، گوستاو در املاک و مستغلات و سرمایه گذاری های جدید سرمایه گذاری می کند. او 25 سال سن دارد و ارزش خالص دارایی هایش 2.7 میلیارد دلار است.


4. جان Collison

جان Collison صاحب و یکی از بنیانگذاران نوار، یک شرکت که نرم افزاری را برای کسب و کار برای اتصال به وب سایت ها و برنامه ها برای اتصال سریع با کارت اعتباری و سیستم های بانکی برای دریافت پرداخت، ایجاد می کند. کارآفرین ایرلندی 27 ساله ایده ای را با برادرش پاتریک، زمانی که هر دو در دانشگاه بوستون حضور داشتند، طراحی کرد. این شرکت به ارزش 9.2 میلیارد دلار ارزش دارد و خود کالیشون دارای ارزش خالص 1 میلیارد دلاری است.


5. اوان اسپیگل

ایوان اسپیگل، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Snap Inc، یک شرکت دوربین است که Snapchat را سرویس می دهد ، یک سرویس پیام رسانی عکس است که عکس های موقتی را بین دوستان ارائه می دهد.  در سال 2018 ژوئیه 1916 مبلغ 16.7 میلیارد دلار را در اختیار دارد. Spiegel طراحی محصول را در دانشگاه استنفورد شروع کرد، جایی که او با ببی مورفی، یکی از بنیانگذاران و میلیاردرهای خود، دیدار کرد. ایوان اسپیگل 28 ساله است و ارزش خالص آن 3 میلیارد دلار است.


6. لودویگ تئودور براون

لودویگ تئودور براون دارای 10 درصد از تولید کننده دستگاه های پزشکی B Braun Melsungen است که در سال 1839 به عنوان یک داروخانه کوچک که داروهای گیاهی را به فروش می رساند، تاسیس شد. در حال حاضر، شرکت راه حل های تزریق و ابزار جراحی تولید می کند. این شرکت بیش از 7.9 میلیارد دلار فروش در سال 2017 داشت. Braun 28 ساله است و ارزش خالص آن 1.6 میلیارد دلار است.


7. بابی مورفی

بابی مورفی، نیمه دوم جفت هماهنگ کننده است که Snap Inc را به بازار آورده است، و همچنین مالک این شرکت است. مورفی بزرگتر از همکارش بنیانگذار اشپیگل است و ریاضیات و علوم رایانه را در دانشگاه استنفورد تحصیل کرده است. مورفی 29 ساله است و ارزش خالص آن 3 میلیارد دلار است.


8. Patrick Collison

برادر جان کالیسون، پاتریک، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Stripe، شرکتی است که به کسب و کارها و افراد اجازه می دهد تا به راحتی از اینترنت پرداخت کنند. سرمایه گذاران بزرگ نام و نام خانوادگی شامل Elon Musk و Peter Thiel هستند. Collison 29 ساله است و ارزش خالص آن حدود 1 میلیارد دلار است.


9. وانگ هان

وانگ هان ثروت را از سهامی که او در Juneyao Air، شرکت هواپیمایی بزرگ واقع در شانگهای دارد، به ارث برده است. او سهم خود را از پدر مرحومش به ارث برده است و گروه ژوئنو را تأسیس کرده است که مشارکت کسب و کار در خرده فروشی، آموزش و پرورش و غذا را نیز تشکیل داده است. هان 30 ساله است و ارزش خالص آن 1.3 میلیارد دلار است.


10. لوکاس والنتون

لوکاس والنتن نوه بنیانگذار مشهور Walmart Inc. (WMT)، سام والتون است. او وارث ثروت خود و همچنین یک سوم املاک خانواده از پدرش، جان والتون، که در سال 2005 در یک تصادف فوت کرد. یک سرمایه گذار فعال و شهردار، والتون دارای سهام در Walmart، First Solar و Arvest Bank است. او 32 سال دارد و ارزش خالص آن 14.2 میلیارد دلار است.

 


ad