اعلام شرایط معافیت سربازی کارمندان استارت‌آپ‌ها

اعلام شرایط معافیت سربازی کارمندان استارت‌آپ‌ها

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: ۲ شعبه در شهر تهران برای انجام و رسیدگی به فعالیت و قرارد‌های بیمه‌ای شرکت‌های دانش‌بنیان دایر شده است.

سورنا ستاری در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه بین معاونت علمی و سازمان تامین اجتماعی و در جمع خبرنگاران با اشاره به محیط کسب‌وکار مناسب برای شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: ایجاد کسب‌وکار مناسب برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران اهمیت بسیاری دارد و اقدامات فرهنگی و خدماتی مناسبی از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان ارایه می‌شود.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با اشاره به اهمیت بیمه برای شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: بیمه یکی از ارکان مهم شرکت‌های دانش‌بنیان است و امروز تفاهم‌نامه‌ای بین معاونت علمی و سازمان تامین اجتماعی منقعد شد که بر اساس آن شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند خدمات بیمه‌ای خود را دریافت کنند.

او ادامه داد: دو شعبه در شهر تهران برای انجام و رسیدگی به فعالیت و قراردهای بیمه‌ای شرکت‌های دانش‌بنیان دایر شده است.

ستاری با اشاره به گمرک و مالیات شرکت‌های دانش‌بنیان بیان کرد: معافیت مالیاتی و گمرکی ازجمله دیگر خدماتی هستند که برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته‌شده است و همچنین توافقات خوبی در خصوص معافیت سربازی برای کارمندان شرکت‌های دانش‌بنیان به وجود آمده است که مفاد آن به‌زودی اعلام خواهد شد.

پول و وام تاثیری در ایجاد محیط کسب‌وکار ندارد
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در خصوص محیط کسب‌وکار مناسب برای جوانان کشور گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان باید بتوانند به محیط کسب‌وکار مناسب دسترسی داشته باشند، اما باید توجه داشت که محیط کسب‌وکار مناسب با پول و وام به وجود نمی‌آید بلکه تمام دستگاه‌های کشور باید با همکاری یکدیگر این محیط را به وجود آورند.

او افزود: در راستای ایجاد محیط کسب‌وکار مناسب معاونت برنامه‌های جدی را با شهرداری پیش می‌برد ؛ برنامه‌هایی که سبب پیشرفت شهر تهران و ارتقای رتبه آن درمیان شهر‌های پیشرفته شود.

ستاری با اشاره به شهر هوشمند اظهار کرد: در حال حاضر تهران جز ۵۰ شهر برتر جهان ازلحاظ فناوری و هوشمندی است اما این رتبه کافی نیست، باوجود دانشگاه‌های بسیاری که در تهران وجود دارد این رتبه باید ارتقا یابد.


ad