• صفحه اصلی
  • اخبار
  • استقرار 9 دفتر حمایت از نوآوری بانک‌ها در ساختمان صندوق نوآوری/ تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی به شرکت‌های دانش بنیان به ازای هر اشتغال
استقرار 9 دفتر حمایت از نوآوری بانک‌ها در ساختمان صندوق نوآوری/ تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی به شرکت‌های دانش بنیان به ازای هر اشتغال

استقرار 9 دفتر حمایت از نوآوری بانک‌ها در ساختمان صندوق نوآوری/ تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی به شرکت‌های دانش بنیان به ازای هر اشتغال

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از استقرار 9 دفتر حمایت از نوآوری بانک‌ها در ساختمان این صندوق خبر داد و گفت: آمادگی داریم میزبان دفتر حمایت از نوآوری بانک رسالت در ساختمان صندوق نوآوری باشیم.
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در دیدار مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت با اشاره به اینکه هم‌اکنون 9 دفتر حمایت از نوآوری بانک‌ها در ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی مستقر شده است، گفت: بانک قرض‌الحسنه رسالت از ابزارهای موجود برای توسعه خدمات به شرکت‌های دانش بنیان استفاده کرده و سرویس‌های جدید تعریف و طراحی کند تا بتوانیم جامعه مخاطب را به پویایی برسانیم.
وحدت ادامه داد: برخی از بانک‌های کشور در ساختمان صندوق دفتر دارند و آمادگی داریم تا دفتر حمایت از نوآوری بانک رسالت را نیز در ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی برای ارایه خدمات سریعتر به شرکت‌های دانش بنیان دایر کنیم.
روح الله ذوالفقاری، معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در این دیدار، محور همکاری صندوق نوآوری با بانک قرضه الحسنه رسالت را ارایه تسهیلات اشتغالزایی به شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد و گفت: از آذر ماه سال 98 همکاری صندوق نوآوری با بانک قرض الحسنه رسالت به منظور اعطای تسهیلات اشتغالزایی به شرکت‌های دانش بنیان شروع شده است. مبلغ تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان به ازای ایجاد اشتغال برای هر نفر، 300 میلیون ريال با نرخ 2 درصد در نظر گرفته شده است که دوره بازپرداخت آن 36 ماهه خواهد بود. بر این اساس 206 شرکت به بانک رسالت معرفی شده‌اند که این بانک تاکنون به 130 شرکت دانش بنیان تسهیلات اشتغالزایی به میزان 189 میلیارد ریال پرداخته کرده است و 72 شرکت هم در دست اقدام بانک است.
به گفته وی، سقف بهره‌مندی از تسهیلات اشتغال پایدار برای هر شرکت دانش‌بنیان در هر سال، معادل ۱۵ نفر با مدرک کاردانی و بالاتر است.
ذوالفقاری در پایان تاکید کرد: همکاری بانک رسالت با صندوق نوآوری و روند اعطای تسهیلات از سوی این بانک از روند مطلوبی برخوردار است.
محمدحسین حسین‌زاده مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت نیز در این دیدار از کاهش زمان انتظار شرکت‌های دانش بنیان برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی خبر داد و گفت: تسهیلات با سرعت بالایی در حال  پرداخت است و اطمینان داریم که در ماه آتی این روند شتاب بیشتری می‌گیرد و امیدواریم که تا پایان تابستان از عدد پیش بینی شده نیز فراتر برویم.
وی افزود: شرکت‌های دانش بنیان و زیست بوم نوآوری جامعه هدف بانک قرض الحسنه رسالت هستند. پیش از اجرای پروژه اعطای تسهیلات اشتغالزایی با صندوق نوآوری و شکوفایی، تنها 100 شرکت دانش بنیان در نزد بانک حساب داشتند اما امروز حدود 500 شرکت دانش بنیان در بانک حساب دارند و انتظار داریم که تا پایان سال شرکت دانش بنیانی وجود نداشته باشد که متقاضی عضویت در شبکه توسعه اجتماعی رسالت باشد و نزد بانک حساب نداشته باشد.
مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت تصریح کرد: شبکه توسعه اجتماعی بانک رسالت یک اقدام نوآورانه اجتماعی است. هدف ما ایجاد سبک زندگی بهتر از طریق همیاری اجتماعی و کارآفرینی اجتماعی است و پلتفرم‌هایی برای دستیابی به این هدف نیز در نظر گرفتیم.


ad