آیا تغییرات  در سرآوا آغاز یک جریان است؟

آیا تغییرات  در سرآوا آغاز یک جریان است؟

آیا تغییرات  در سرآوا آغاز یک جریان است؟

مجموعه سرآوا بعنوان یکی از تاثیر گذارترین فعالین در اکوسیستم کشور نقش بازی می کرد که به مرور با افزایش فعالیت ها و درآمد ها/سرمایه گذاری ها در کانون توجهات قرار گرفت.

سرآوا بعنوان پدر معنوی واقعی ترین استارت آپ های ایرانی تاثیر قابل توجهی بر حرفه ای شدن اکوشیستم استارت آپی کشور داشته، نه چندان دور مصاحبه هایی می دیدیم با سعید رحمانی مدیر عامل پیشین سرآوا که تماما امیدوارانه ، اثربخش، انگیزشی به نظر می رسیدند و به نظر نمی آمد که سرآوا مجبور/ملزم یا می خواست که تغییر مدیریت بدهد.

به نظر می رسد با تغییر مدیر عامل در "برحه حساس کنونی" جریان ساز یک حرکت جدید در اکوسیستم باشد که به نظر نمی رسد به نفع اکوسیستم باشد.

ورود بخش های مختلف دولتی با تصدی گری خاص خود، ورود بانک به این حوزه با نگاه مالی خاص خود و ورود.................. می تواند هشداری برای اکوسیستم استارت آپی کشور باشد که در آینده بیشتر راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

شاید هم نگرانی ما بی مورد باشد و جناب رحمانی برای مدیریت دارائیهای خارجی از سمت مدیر عاملی کنار کشیده اند.

این جملات را صرفا باز نشر می دهیم از مصاحبه جناب رحمانی عزیز با روزنامه دنیای اقتصاد  در سال 1395:

"اما چرا ایران؟ خیلی ساده، ایران با جمعیت بیش از ۸۰ میلیون نفر و میزان نفوذ اینترنت نزدیک به ۶۰ درصد بزرگ‌ترین بازار تجارت‌الکترونیک در خاورمیانه است. ایران همچنین، جز ۲۰ اقتصاد برتر دنیاست و به این علت مسلما پتانسیل بالایی در رشد و بهره‌وری اقتصادی در این نوع سرمایه‌گذاری‌ها داراست. قابل ذکر است، که با پیش‌بینی رشد تولید ناخالص ملی ایران(GDP) بین ۵ درصد تا ۸ درصد برای چند سال آینده، به جرات می‌توان ایران را یکی از بهترین کشورهای مساعد سرمایه‌گذاری در دنیا دانست."

آیا حالا که رشد منفی داریم هم باید امیدوار بود؟

این داستان ادامه دارد.

 


ad